Jakich opon potrzebuje Twój SUV zimą?

225/50R17 opony zimowe

Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, bardzo ważne jest, aby zainwestować w dobry komplet opon zimowych do SUV-ów, zwłaszcza jeśli mieszkasz w rejonie, w którym panuje obfity śnieg i prawdziwe zimowe warunki. Wiele osób uważa, że ​​posiadanie SUV-a lub napędu na 4 koła zwalnia Cię z konieczności używania opon zimowych. Nic nie jest dalsze od prawdy, ponieważ duże pojazdy, takie jak SUV-y, są znacznie cięższe i wymagają dobrej przyczepności, aby mogły się zatrzymać i pokonywać zakręty. Chociaż wyposażenie pojazdu w opony zimowe nie zawsze jest obowiązkowe, nadal jest wysoce zalecane, zwłaszcza jeśli mieszkasz na obszarach, w których w ciągu roku występują pewne warunki zimowe.

Kupując opony do SUV-a lub innego dużego pojazdu, ważne jest, aby upewnić się, że masz odpowiedni rozmiar. SUV-y mają większe opony, a jeśli masz wtedy również mocniejszy pojazd, będą miały jeszcze szersze opony, a jeśli jest sportowy, będzie miał niski stosunek wysokości. Duży i ciężki SUV może być wyposażony w 215/65R16 opony zimowe lub 225/50R17 opony zimowe, podczas gdy sportowy może mieć 275/55R20 opony zimowe, które mają bardziej sportowy wygląd, ponieważ mają niski stosunek wysokości.

Na rynku dostępnych jest wiele dobrej jakości opon zimowych do SUV-ów i innych dużych pojazdów. Podczas jazdy zimą musisz mieć opony, które są zatwierdzone do użytku zimowego. Jeśli masz elektryczny SUV lub hybrydę, będziesz musiał jednak sprawdzić, czy opony są zalecane do użytku w pojazdach elektrycznych. Nie tylko są cięższe niż zwykłe SUV-y, ale także wykazują wyższy moment obrotowy, więc potrzebujesz opon o wyższej odporności na zużycie. Do tego masz gamę opon zimowych, a także niektóre opony na każdą pogodę. Kiedy patrzysz na opony zimowe, masz opony z kolcami i bez kolców, podczas gdy opony na każdą pogodę są zawsze bez kolców. Ta seria daje konsumentom możliwość wyboru tego, co najbardziej im odpowiada, jednocześnie wiedząc, że są one zatwierdzone do użytku zimowego i mają symbol płatka śniegu z trzema szczytami górskimi (3PMSF) na boku opony.

Opony zimowe do SUV-ów to lata rozwoju i technologii opon, aby zapewnić bezpieczne prowadzenie w ekstremalnych warunkach. Oferują dobrze wyważoną przyczepność, szczególnie w przypadku ciężkich pojazdów, aby zapewnić lepszą kontrolę i obsługę. Ważne jest, aby założyć opony zimowe, zanim nadejdzie zima, a temperatura spadnie poniżej zera. Jeśli obecnie używasz opon letnich, nadal będziesz musiał przejść na opony zimowe, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Dzieje się tak, ponieważ mieszanka gumy nawet w oponach całorocznych nie jest przystosowana do temperatur poniżej zera, a zatem nie nadaje się na mroźne zimowe dni.

Opony zimowe wykorzystują mieszanki gumowe, które pozostają elastyczne i miękkie nawet w niskich temperaturach, co nie ma miejsca w przypadku opon letnich, które mają tendencję do sztywnienia w niskich temperaturach. Opony na każdą pogodę mają mieszankę, która pozwala im zachować elastyczność zarówno latem, jak i zimą.

Więcej informacji na temat opon zimowych do SUV-ów można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl